Poskytovanie neodkladnej prednemocničnej starostlivosti – TECC

Ste často na cestách a premýšlali ste ako pomôcť sebe alebo svojim blízkym pri poranení, úraze, napadnutí alebo teroristickom útoku?

Nosíte pri sebe legálnu zbraň a premýsľali ste ako by ste pomohli niekomu so strelným alebo bodným poranením? Zažili ste autonehodu alebo traumatické poranenie a chcete vedieť ako sa v takom prípade zachovať? V tom prípade je  kurz "Poskytovanie neodkladnej prednemocničnej starostlivosti v taktickom prostredí" (Tactical rescue system - BASIC alebo aj aj Tactical Emergency Casualty Care  - TECC) práve pre vás.

Kurz "Poskytovanie neodkladnej prednemocničnej starostlivosti v taktickom prostredí"- základný kurz (Tactical rescue system - BASIC )

vás v teoretickej časti zorientuje v problematike poskytovania prvej pomoci v taktickom prostredí, naučíte sa základy algorytmickej medicíny pri ošetrovaní traumatických poranení s použitím špeciálnych pomôcok a drilov, ktoré vychádzajú z praxe vojenských záchranárov a lekárov a sú zamerané na efektívne zvládnutie týchto kritických a stresových situácií.
Naučíte sa základy zástavy krvácaní, improvizovanými aj špeciálnymi pomôckami, techniky na spriechodnenie a zaistenie dýchacích ciest, naučíte sa jednoduchú dianogstiku a terapeutické zákroky u život ohrozujúcich stavov v oblasti trupu a šetrovanie pacienta v šoku. Kvalita nácviku je upevnená simuláciou na živých tkanivách aj modeloch.
 

Ak cvičíte sebaobranu, ste držiteľom zbrojného preukazu alebo vám nie je ľahostajný život a zdravie vašich blízkych, sú pre vás tieto zručnosti nevyhnutnosťou. 

Algorytmická medicína a starostlivosť o pacienta na jednotlivých úrovniach systému TECC
- kontrola končatinových a spojnicových typov krvácaní
- spriechodnenie a zaistenie dýchacích ciest
- poranenia trupu a ich diagnostika a terapia
- zabezpečenie krvného obehu a terapia šoku
- kardiopulmonálna resuscitácia v taktickom prostredí
- extrakcia pacienta na krátke vzdialenosti
- príprava pacienta na transport
- modelové situácie
- nácvik na trenažéroch
Kurz pripravuje v spolupráci s Elite School Lhenice  - https://www.elite-lhenice.cz